Не лізте у ванну та не тріть руки! Якими є ознаки переохолодження та що робити, щоб зігрітися

Большой Киев

Як зауважили у МОЗ, ознаки та симптоми переохолодження (гіпотермії) зазвичай з’являються повільно і можуть включати: озноб

нечітку мову або бурмотіння

повільне, поверхневе дихання

слабке наповнення пульсу

незграбність або відсутність координації

сонливість

сплутаність свідомості або втрату пам’яті

втрату свідомості

яскраво-червону/синю, холодну шкіру. Що робити, якщо у вас переохолодження: Зайдіть із вулиці у приміщення. Якщо ж це неможливо, постарайтеся захистити від вітру шию та голову.

Якщо ваші речі змокли, якомога швидше перевдягніться у сухі.

У разі необхідності подальшого утеплення, робіть це поступово. Наприклад, прикладайте теплі сухі компреси до центру тіла — шиї, грудей і паху. Якщо використовуєте пляшки з гарячою водою, загорніть їх в рушник, щоб не обпектися.

Вживайте теплі безалкогольні напої з цукром, з’їжте багату на білок їжу.

Більше рухайтеся, робіть вправи ногами та руками, щоб сприяти відновленню кровообігу. Чого не варто робити при гіпотермії: Не намагайтесь зігрітися занадто швидко, наприклад, за допомогою обігрівача чи гарячої ванни.

Не зігрівайте руки й ноги, розтираючи їх.

Не вживайте алкоголь і тютюн. Перший сприяє посиленій тепловіддачі, а куріння тютюну — звуженню судин, що призводить до посилення переохолодження. Якщо ви знаєте про погіршення погодних умов, не забувайте про шапку, рукавички, шарф, можливо, спеціальну захисну маску для обличчя, теплі шкарпетки та водонепроникне взуття.

Нагадаємо, суне мороз: пункти обігріву біля залізничних вокзалів поновили роботу.

Стаціонарні пункти обігріву продовжують працювати у всіх районах столиці. До них зможе звернутися кожен, хто потребує допомоги у морозні дні. Пункти обігріву розташовуються у приміщеннях комунальних підприємств, лікарнях, територіальних центрах соціального обслуговування.