На Закарпатті юнакові відновили розчавлену деревом руку (ФОТО)

Закарпаття онлайн

Як йдеться у повідомленні лікарні, хлопця доставили у лікарню з одного з районів області з важкою травмою: у потерпілого великим деревом було розчавлене ліве передпліччя. Під час огляду перед хірургами опікового відділення було складне рішення: зробити операцію з відновлення руки чи ампутувати її.

Операція була важкою, тривала понад 4 години. Її провела команда хірургів опікового відділення у складі Андрія Погоріляка, Ростислава Кучінки та Віктора Мишанича, операційної медсестри Вікторії Півнюк та анестезіолога Миколи Кіш-Вайди. Протягом всієї операції в хірургів були сумніви, чи вдасться відновити кровообіг у руці, зважаючи на велику площу розчавлення м"яких тканин та судин.

"Нам потрібно було взяти додаткову судину, щоб відновити в кінцівці хоча б одну магістральну артерію, відновити нерви, м"язи і шкірний покрив. Кістки були поламані на декількох рівнях. Ми їх склали і зафіксували спицями", - розповів завідувач опікового відділення Андрій Погоріляк.

За словами хірурга, процес одужання пацієнта у післяопераційному періоді відбувався без будь-яких ускладнень, наразі відновлюються чутливість руки та її рухи. Лікарі зазначають, що процес реабілітації буде довготривалим і, можливо, потребуватиме повторних операцій.