Лікар розповів, як допомогти печінці прийти в норму

Країна Здоров'я
Лікар розповів, що треба робити, щоб допомогти своїй жирній печінці прийти до норми та правильно працювати Симптоми жирової хвороби печінки
Дуже часто люди, які не дотримуються жодних дієт і дозволяють собі їсти все, що подобається, страждають від жирової хвороби печінки. Цей стан характеризується тим, що в клітинах важливого органу утворюється багато жиру.

– Цей стан медики можуть називати по-різному: жирова дистрофія, жировий гепатоз, стеатоз печінки. Проте суть у них однакова: у клітинах печінки утворюється надмірне відкладення жиру (ліпідів), – уточнює ендокринолог Наталія Ложкіна.

Визначити наявність проблем із печінкою не так легко, як може здатися. Ожиріння печінки, як правило, виявляється при проведенні ультразвукового дослідження чи виявлення зміни печінкових показників. У більшості пацієнтів немає симптомів.

Однак є фактори, які побічно можуть вказувати на наявність проблем: надто великі порції їжі, надто велика вага, сильні стрибки тиску, без видимих ​​причин, сильна втома. Якщо є хоча б один із цих факторів, слід більше уваги приділяти здоров'ю печінки.

Як можна без ліків зменшити жир у печінці
Це може здатися дивним, але поки що лікарі не знайшли супер-методу для лікування ожиріння печінки за допомогою медичних препаратів. А ось як усунути проблему без них відомо давно.

Перший і найдієвіший крок – сісти на дієту. Включити в раціон харчування продукти з цільнозерновими вуглеводами, такими як хліб, рис та макарони з високим вмістом клітковини.

Інший крок – займітися спортом.

Третій крок – контролюйте свій тиск та рівень холестерину в крові. своєчасно та правильно вирішуйте ці проблеми під суворим наглядом лікаря.

Від яких продуктів краще відмовитись
Згубно впливають на здоров'я печінки:

- мариновані та копчені продукти,

- консерви,

- гострі страви,

- приправи,

- жирне м'ясо (особливо свинина та баранина),

- маргарин,

- майонез,

- спиртні напитки.