Вперше у Вінниці: В "Пироговці" проведуть трансплантацію серця

depo.ua

Сьогодні, 12 січня, у Вінниці проведуть першу операцію з пересадки серця. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на голову Вінницької обласної державної адміністрації Сергія Борзова.

Пацієнта, який перебуває у Вінницькій обласній лікарні імені М. І. Пирогова, нині готують до пересадки. Донором став 44-річний чоловік, у якого діагностували смерть мозку.

"Зараз вилучаємо донорських органів для проведення трансплантації. Пацієнтом став 44-річний чоловік, у якого візьмуть серце, печінку і нирки. Пересадку серця проведуть у Вінниці, де нині пацієнта вже готують до операції. Решта ж органів доправлять у різні куточки України. За ниркою та печінкою для дитини вилетів вертоліт зі Львова, а другу нирку доставлять у Київ в "Охматдит" або інститут Шалімова", - розповів завідувач реанімаційного відділення Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні імені академіка О. І. Ющенка Олег Бороденко.

Нині в реанімації Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні імені академіка О. І. Ющенка проводять операцію з вилучення донорських органів - серця, печінки та нирок. Решту органів вертольотом доправлять у Львів та Київ.

Пацієнт, у якого вилучають органи, перебуває у реанімації Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні імені академіка О. І. Ющенка. Він захворів 10 січня ввечері. У ніч з 10 на 11 його доставили до лікарні у вкрай важкому стані, де він перебував без свідомості та в комі. Однак лікування не дало жодних результатів і вчора ввечері у нього діагностували смерть мозку.

Нагадаємо, у Вінниці провели першу операцію з трансплантації нирки. Донором для сина стала його мати.