Covid-19 або туберкульоз: як відрізнити хвороби за основними симптомами

META

Коронавірус та туберкульоз мають схожі симптоми. Обидва захворювання можуть мати тяжкі наслідки для життя та здоров'я людини, тому слід знати, як їх відрізнити і коли звертатися за медичною допомогою.

У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, як відрізнити Covid-19 від туберкульозу.

Як не сплутати коронавірус з туберкульозом

Поява перших симптомів

Туберкульоз:

Початок захворювання не проявляється швидко, він може розтягнутися кілька тижнів, котрий іноді місяців.

Covid-19:

Коронавірусної хвороби характерно гостре перебіг протягом тижня. Загальна тривалість – близько двох тижнів.

Слабість

За наявності туберкульозу спостерігається зниження працездатності та загальна стомлюваність. У хворих на коронавірус все залежить від тяжкості захворювання.

Лихоманка

У Covid-пацієнтів може спостерігатись виражена лихоманка. При легкій формі - до 38, при тяжкій - понад 38. У хворих на туберкульоз може бути підвищення температури тіла до 37-37,2, при важких формах - виражена лихоманка.

Крім того, за наявності туберкульозу проявляється підвищена нічна пітливість та зниження маси тіла без "певної" причини. Для Covid-19 ці прояви не є характерними.

Схожі симптоми

Задишка є симптомом обох захворювань, але може мати різні особливості.

При туберкульозі вона може виникати під час фізичного навантаження. Також задишка може спостерігатися при тяжких поширених формах туберкульозу із значним ураженням легеневої тканини.

Для коронавірусу вона не характерна лише при легкій формі течії, але може з'являтися при середній та тяжкій формі.

Кровохаркання може спостерігатися не тільки при туберкульозі, але й при тяжкій формі Covid-19. У разі туберкульозу цей симптом спостерігається при тяжких поширених формах хвороби із значним ураженням легеневої тканини.

Крім того, для важких форм коронавірусної хвороби може бути характерна зміна психічного стану людини.

По всьому світу поширюється флурона – це одночасне зараження грипом і коронавірусом. Раніше ми писали про перші ознаки флурони та як розпізнати захворювання.