Які зміни у раціоні дозволять вам знизити рівень холестерину

Newsyou

У багатьох випадках нелікований високий рівень холестерину з часом може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, збільшуючи ризик серцевих захворювань, інсульту та ранньої смерті. Кілька змін у ваших дієтичних звичках можуть зменшити цей ризик.

Тож, які звички і зміни у раціоні дозволять вам знизити рівень холестерину?

Почніть свій день з вівсянки

Якщо ви хочете починати кожен день в хорошому настрої, спробуйте снідати вівсянкою.

Бета-глюкан — це розчинна клітковина, яка міститься у вівсянці, допоможе знизити рівень холестерину і надасть відчуття ситості.

Збільште споживання ненасичених жирів

Хоча насичені жири підвищують рівень холестерину, додавання в раціон ненасичених жирів може мати зворотний ефект.

Ненасичені жири насправді корисні, оскільки знижують загальний рівень холестерину і кров’яний тиск, одночасно забезпечуючи організм енергією.

Риба, що багата Омега-3, така як лосось, скумбрія та тунець, горіхи, такі як мигдаль, бразильські та волоські горіхи, рослинні олії, включаючи оливкову, кукурудзяну та горіхову, є хорошими джерелами ненасичених жирів.

Дотримуйтесь більше вегетаріанських джерел білка

Якщо ви зазвичай їсте м’ясну їжу, додавання ще декількох вегетаріанських або веганських страв у ваш план харчування може допомогти швидко контролювати рівень холестерину.

Вегетаріанський спосіб життя не лише допомагає скинути зайві кілограми, а й знижує рівень холестерину, пишуть у дослідженні, опублікованому в американському журналі клінічного харчування.

При цьому, ризик таких проблем із серцем, як високий кров’яний тиск та хвороби серця, може бути значно знижений.

Збільште споживання клітковини

Це чудовий спосіб посприяти зниженню рівня холестерину.

Клітковина в цільнозернових продуктах, квасолі, горіхах, насінні, фруктах та овочах допомагає знизити рівень холестерину і повинна бути частиною вашого різноманітного раціону.

Розчинні волокна є потужними, оскільки вони здатні поглинати холестерин у кров, зокрема вони можуть зв’язуватися з холестерином у кишечнику та перешкоджають його всмоктуванню.

Спробуйте періодичне голодування

Якщо у вас високий рівень холестерину, переривчасте голодування може бути найпростішим способом швидко довести ваші показники холестирину до здорової планки.

Попередні дослідження показують, що переривчасте голодування може бути стратегією зниження загального холестерину, поганого холестерину ЛПНЩ та підвищення хорошого.

Але зауважте, період голодування 16-8 годин, коли ви їсте протягом восьми годин і п’єте тільки воду протягом 16 годин, є популярним і оптимальним методом.

ТСН