Британський лікар випалив на печінках двох пацієнтів свої ініціали. Його позбавили ліцензії

UA: Cуспільне мовлення

Служба трибуналу щодо лікарів-терапевтів Великої Британії (MPTS) ухвалила позбавити медичної ліцензії 57-річного хірурга Саймона Бремгелла, який випалив на печінках двох своїх пацієнтів власні ініціали. Про це йдетьсяв рішенні MPTSвід 10 січня.

Згідно з матеріаламисправи, ще у 2013 році Бремгелл під час роботи в лікарні імені королеви Єлизавети в Бірмінгемі за допомогою аргонного резектора (пристрою, який використовується для зупинки кровотечі під час операцій на печінці) випалив свої ініціали розміром 4 сантиметри на органі пацієнта.

Це помітив інший хірург, який робив пацієнтові операцію на печінці пізніше, і повідомив керівництву. Те почало розслідування, але у 2014 році Бремгелл сам звільнився з лікарні. На слуханні в трибуналі у 2018 році він зізнався, що випалив свої ініціали на печінці ще однієї пацієнтки, яка пізніше заявила про психологічну травму.

Сам Бремгелл стверджував, що випалював свої ініціали, аби трохи позбутися стресу під час тривалих операцій. "Мої дії у 2013 році були дурні й однозначно хибні… Є межа між вірою в себе й упевненістю у власних здібностях та зарозумілістю. Я, безумовно, перетнув цю межу", — пояснював він.

У грудні 2020 року Бремгелла відсторонили від професії на п’ять місяців, але пізніше знову дозволили оперувати. Великої Британії подала апеляцію проти такого рішення до Служби трибуналу щодо лікарів-терапевтів і домоглася скасування медичної ліцензії для лікаря-хірурга.

"Фізичний напад на двох вразливих пацієнтів у непритомному стані в клінічних умовах, один із яких зазнав значної й тривалої емоційної травми, вкрай підриває довіру пацієнтів і громадськості до професії лікаря та загалом знижує рівень її репутації", — ішлося у висновку трибуналу.

Крім того, ще у січні 2018 року суд оштрафував Бремгелла за його дії на 10 тисяч фунтів стерлінгів.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також

У Києві відсторонили від роботи акушера, якого підозрюють у смерті немовляти

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!