Продукти, які знижують ризик атеросклерозу

Країна Здоров'я
Для зменшення ризиків атеросклерозу потрібно дотримуватись спеціальної рослинної дієти. Про це свідчить нова робота Цзіюня Лю, докторанта хімії в Університеті Ліннею.

Результати показують, що брусниця та бобові є добрими джерелами біоактивних сполук – поліфенолів, які захищають організм. Лю розробив метод визначення кількості біологічно активних сполук у ягодах (брусниці, малині, чорниці та полуниці), а також у варених та сушених бобових (вісім бобів та горох).

Дослідження проводилося мишах. Після виявлення 45 різних біологічно активних сполук у ягодах та бобових, вчені саджав мишей на різні дієти, що містять цільну брусницю, коричневу квасолю, а також харчові волокна та фракції поліфенолів з брусниці та коричневої квасолі. Основна дієта була з високим вмістом жирів, яку давали мишам протягом 10,5 тижнів для вивчення її впливу на атеросклероз та зміни мікробіоти кишківника. Дієта, що містить цільну брусницю, коричневу квасолю та бобові волокна, призвела до зниження рівня атеросклеротичних бляшок та позитивно вплинула на мікробіоту кишечника.

"Мої результати підкреслюють сприятливий вплив дієти, що містить ягоди та бобові. Це має стати стимулом збільшення споживання рослинної їжі. Але також важливо пам'ятати, що результати отримані із дослідження на тваринах. Їх необхідно підтвердити дослідженням на людях", - робить висновок Цзіюнь Лю.