З 1 квітня 2022 року антибіотики в Україні продаватимуть лише за рецептами

ПроКовель
Згідно з Наказом Міністерства охорони здоров’я України 03 серпня 2021 року №1614, з 1 квітня 2022 року в аптеках України продаватимуть антибіотики виключно за електронними рецептами, а в лікарнях відстежуватимуть їхнє застосування. За словами експертів, це має запобігти надмірному та нераціональному використанню препаратів.

Відстеження кількості спожитих українцями антибіотиків, процедура їхнього призначення, спосіб вживання та причини є дуже важливим для того, щоби розуміти та корегувати в майбутньому призначення лікарів.

Українці займаються самолікуванням, оскільки переконані, що мають знайти якусь панацею від хвороб, а пандемія COVID-19 лише загострила це сприйняття. Варто розуміти: очікувати, коли організм самостійно здолає хворобу, пити велику кількість рідини, вживати достатню кількість їжі, приймати препарати від високої температури — українцям цього недостатньо. Тому вони йдуть на додаткові ризики, купують ліки в аптеці за порадами знайомих чи з Інтернету. І в такий спосіб, фактично, шкодять собі.

Антибіотики мають також і негативні ефекти. Внаслідок їхнього неправильного чи нераціонального використання можуть виникнути побічні алергічні та токсичні реакції, а також провокується антибіотикорезистентність. Коли мікроорганізм на постійній основі перебуває у стресовій ситуації, то пристосовується до неї.

Необхідно консультуватися у лікаря щодо приймання антибіотиків, а також контролювати вживання таких препаратів протягом усього життя.