Лікар розповіла про вплив занять спортом на склад крові

Newsyou

Люди, які ведуть активний спосіб життя, менше шансів отримати атеросклероз Звідки береться шкідливий холестерин? Холестерин – це речовина, що міститься у клітинних мембранах. Він необхідний синтезу нових клітин, статевих гормонів, жовчних кислот, і навіть обміну нутрієнтів. Холестерин виконує важливу роль в організмі людини, проте буває і так, що він завдає серйозної шкоди здоров’ю. Зокрема, коли накопичується дуже багато «шкідливого» холестерину.

— Саме він, коли його занадто багато, осідає на стінках судин, утворюючи бляшки холестерину. А вони, у свою чергу, викликають атеросклеротичні зміни судин та порушення кровообігу у магістральних судинах, підвищують ризик ішемічної хвороби серця, інфарктів та інсультів, – каже дієтолог Оксана Біла.

Як зменшити кількість шкідливого холестерину? Насамперед, дієтолог Біла радить відмовитися від усіх шкідливих продуктів – жирного, солоного, гострого та ін. абсолютно корисні продукти. А от овочі та фрукти, каші зі злаків та свіжа риба можуть допомогти повернути життєво важливі показники здоров’я в норму.

Однак, тільки змінити раціон харчування, для більшості власників шкідливого холестерину буде недостатньо.

– Необхідно додати спорт: щоденна зарядка, регулярні тренування у спортзалі або на свіжому повітрі також ефективні у справі боротьби з поганим холестерином, – запевняє медик.

Оптимально щоранку починати з короткої розминки, а 2-3 рази на тиждень займатися спортом від 40 хвилин до 1,5 години. Чим довше і якісніше проходитимуть тренування, тим краще людина почуватиметься. zdorovia.com.ua