9 ознак високого рівню гормону стресу

Newsyou

Підвищений рівень кортизолу негативно впливає на організм, і важливо вчасно обчислити ці ознаки Гормон стресу кортизол виробляється наднирковими залозами і вивільняється в стресових ситуаціях. У міру цей процес приносить користь, але наслідки від хронічного надлишку кортизолу можуть бути серйозними, від проблем зі сном, концентрацією уваги та високого тиску, до серцевих захворювань, пошкодження мозку і навіть швидкого старіння клітин.

9 ознак того, що у вас високий рівень гормону стресу: Постійні болючі відчуття. Хронічно високий рівень кортизолу надає навантаження на надниркові залози. Це збільшує рівень пролактину і, отже, чутливість до болю. Тоді найменший подразник сприймається як біль.

Відсутність лібідо. Кортизол вбиває лібідо та діє як антивіагра, оскільки знижує рівень гормонів, таких як тестостерон, необхідних для отримання задоволення.

Проблеми зі сном. Рівень кортизолу знижується вночі, щоб ми могли розслабитися та відпочити. Надлишок стресового гормону в крові заважає цьому процесу.

Проблеми із травленням. Травна система чутлива до кортизолу. Нудота, печія, спазми в животі, діарея або запор можуть бути спричинені стресом за відсутності інших причин.

Зайва вага. Незважаючи на те, що ви активні і добре харчуєтеся, все одно набираєте вагу, особливо в животі? У цьому може бути винний той самий кортизол і захисна реакція організму на стрес.

Часті застуди та інфекції. Зайвий кортизол послаблює механізми відновлення організму, і імунна система руйнується.

Тяга до шкідливої ​​їжі. Гормон стресу збільшує ризик діабету, виникає порочне коло, яке змушує вас їсти ще більше.

Страхи та переживання. Кортизол може викликати постійну нервозність, що призводить до почуття паніки та проблем із психікою.

Апатія. Високий рівень кортизолу може придушувати вироблення серотоніну, або гормону щастя, при дефіциті якого ми виглядаємо чорнішими за хмари і вважаємо за краще нікого не бачити поруч. zdorovia.com.ua