Двоє чоловіків на Кіровоградщині поїли паштет у церкві та захворіли на ботулізм

ElisavetUA

Перший з початку року випадок підозри на ботулізм зареєстровано в м. Новомиргород на Кіровоградщині. Симптоми захворювання проявилися у двох чоловіків – батька (54 роки) та сина (26 років) після споживання консервованого рибного паштету домашнього приготування.

Про це повідомили у ГУ Держпродспоживслужбі в Кіровоградській області
7 січня, перебуваючи на обіді в церкві в с. Оситняжка Новоукраїнського району, постраждалі скуштували рибну страву, яку приніс прихожанин. Зі слів потерпілих, окрім них рибну консерву ніхто не вживав. Вже на наступний день у чоловіків погіршилося самопочуття, однак за медичною допомогою до лікувального закладу вони звернулися лише 10 січня. Постраждалих у середньому ступені важкості одразу госпіталізували до Новомиргородської міської лікарні та 11 січня ввели протиботулінічну сироватку. Наразі триває лабораторне дослідження крові чоловіків для підтвердження клінічного діагнозу ботулізму.
12 січня спеціалісти Новомиргородського управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області провели санітарно-епідеміологічне розслідування випадку захворювання. Зі слів дружини/матері, залишки консервованого рибного паштету домашнього приготування були утилізовані власними силами в день, коли з'явилися симптоми захворювання. При обстеженні домашнього осередку захворювання залишки продукту були відсутні, настоятелів церкви було сповіщено про випадок ботулізму.