На Харківщині лише 40% шкіл пройшли погодження нового "меню Клопотенка"

depo.ua

У Харківській області опрацьовують нове меню 60% шкіл, 40% навчальних закладів пройшли погодження.

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі ГУ Держпродспоживслужби у Харківській області з посиланням на в. о. керівника облуправління Олександра Овчаренка.

Він зазначив, що листи про погодження надійшли наприкінці грудня 2021 року, хоча подавати документи керівники шкіл або їх засновники могли з вересня.

"Частину меню повернули на доопрацювання. У них, наприклад, були менші або більші порції, включалися однакові страви, не було дотримано балансу певних продуктів", - сказано в повідомленні.

За словами Овчаренка, на погодження подають як меню окремих закладів, так і територіальних громад. Зокрема погоджені єдині сезонні меню для всіх шкіл Харкова, а також Вільхівської, Липецької, Циркунівської, Солоницівської, Пісочинської, Малоданилівської, Люботинської громад. Загалом погоджено меню для 289 закладів освіти, із них 176 – у Харкові, 113 – на території області. При цьому в регіоні нараховується 702 школи, де організоване гаряче харчування.

Перехідний період з оновлення системи закупівель та освоєння нових технологічних карт завершився 1 січня 2022 року.

У оновленому меню обмежена кількість солі та цукру, жирів рослинного й тваринного походження та субпродуктів. Натомість збільшена кількість молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, свіжих овочів і фруктів.

У шкільних буфетах заборонено продавати солодкі хлібобулочні вироби, продукти з високим вмістом цукру чи солі, консервантів, барвників та ароматизаторів, газовані напої, зокрема й солодкі, м’ясні та рибні продукти промислового та кулінарного виробництва, непастеризовані соки та молочні продукти, каву і гриби.

Як повідомляв Depo.Харків, активну участь у розробці нових норм харчування брав відомий український кухар Євген Клопотенко.

Читайте також: На Харківщині визначили продукт, який найбільше подорожчав у 2021 році