Фронтит: основні причини запалення лобних пазух

ITMED

Нежить напевно являється тим симптомом, що найчастіше виникає як у дорослих, так і у дітей. При цьому саме нежить свідчить про розвиток патологічного процесу в ЛОР-органах, що в залежності від локалізації поділяються на гайморит, сфеноїдит, етмоїдит, фронтит. Наразі розберемо детальніше ураження саме лобних пазух носа з розвитком відповідного захворювання - фронтиту.

Фронтит або фронтальний синусит - це патологічний процес, що характеризується розвитком запального процесу в лобних пазухах носа (придатки синусу носа).

Функція пазух носа полягає в створенні бар'єру, захищаючи організм від потрапляння інфекційних збудників через ніс. Відповідно при впливі певних патологічних чинників, даний механізм порушується і розвивається запальний процес.

У зв'язку з тим, що лобні приносові пазухи формуються тільки у підлітковому віці, розвиток захворювання припадає на вікову категорію людей старшого віку.

Які фактори впливають на розвиток фронтиту?

Джерелом захворювання являються патогенні збудники - віруси, бактерії, грибки.

Провокуючими факторами захворювання виступають:

Основні прояви

Характерною особливістю при фронтиті є поява болю саме в ділянці лоба. Найчастіше вона виникає вранці та супроводжується утрудненим носовим диханням.

Надалі чим більш прогресує захворювання, тим інтенсивнішими стають симптоми:

При переході захворювання у хронічну стадію, гнійні виділення з носа зберігаються набуваючи відповідний неприємний запах.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбуватиметься на основі скарг пацієнта, даних анамнезу та проведення ряду інструментальних й лабораторних методів дослідження:

Тактика лікування на початкових стадіях потребуватиме проведення консервативної терапії (антигістамінні препарати, судинозвужувальні, анальгетики). Додатково можливе промивання пазух носа антисептичними засобами з наступним проведенням фізіотерапії (УВЧ, лазеротерапія).

Антибактеріальна терапія є доцільною при тяжкому протіканні фронтиту.

А от хронічна форма недугу, сильний запальний процес зазвичай потребує оперативного втручання.

Враховуючи стрімкий розвиток фронтиту, не потрібно відкладати візит до лікаря, а тим паче лікувати його симптоми самостійно. Оскільки це тільки може ускладнити перебіг захворювання.