Регіональний офіс ВООЗ можуть перенести з Москви

UA: Cуспільне мовлення

Регіональний офіс Всесвітньої організації з охорони здоров’я може припинити свою роботу у Москві.

Відповідне рішення ухвалили на спеціальній сесії Європейського регіонального комітету ВООЗ.

"Із 48 держав-членів, які були присутні на голосуванні, 43 проголосували за ухвалення резолюції, 3 проголосували проти і 2 утрималися. Таким чином, резолюція була прийнята переважною більшістю голосів", — повідомляє пресслужба організації.

Зокрема, резолюція постановляє

Регіональному директору вивчити варіанти забезпечення роботи Європейського офісу ВООЗ з профілактики неінфекційних захворювань та боротьби з ними (Офіс з НДЗ), у тому числі шляхом його переведення за межі Російської Федерації; Регіональному директору розглянути можливість тимчасового призупинення всіх регіональних нарад у Російській Федерації; Генеральному директору ВООЗ підготувати спеціальну доповідь для розгляду на майбутній Сімдесят п'ятій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я з оцінкою надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров'я в Україні та пов'язаних з нею міжнародних ризиків для здоров'я, а також пропонованих заходів у відповідь.

Підсумки спеціальної сесії Регіонального комітету наразі будуть офіційно передані Генеральному директору ВООЗ. Відповідно до резолюції д-р Тедрос доведе це до відома Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я та за участю ЕРБ ВООЗ підготує спеціальний звіт з оцінкою надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров'я в Україні, супутніх міжнародних ризиків для здоров'я та запропонованих заходів у відповідь.