З Москви заберуть регіональний офіс ВООЗ: 43 країни підтримали резолюцію

24 канал

Члени Всесвітньої організації охорони здоров’я ухвалили резолюцію із закликом перенести московський офіс ВООЗ із профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями за межі країни-агресорки.

Відповідна новина з'явилася 10 травня після онлайн-сесії під головуванням Європейського регіонального бюро ВООЗ у Копенгагені. У пресцентрі повідомили, що зустріч була скликана Україною. До обговорення доєдналися 42 інші держави-члени, включно із 27 представниками Європейського Союзу.

Читайте також Міністр охорони здоров'я Росії обіймає високу посаду у ВООЗ

Резолюція має 3 ключові запити:

У МОЗ України зазначають, що на засідання асамблеї мають винести також питання повномасштабного вторгнення.

Зверніть увагу! Ознайомитися із повним текстом резолюції можна за посиланням.

З 48 держав-членів, які були присутні на голосуванні, 43 проголосували за ухвалення резолюції, 3 проголосували проти – Росія, Білорусь та Таджикистан. Ще 2 країни утрималися.

Водночас у Міністерстві охорони здоров'я зазначили, що держава, яка вбиває тисячі наших громадян, на руках якої кров понад 200 українських дітей, не може мати голос ВООЗ.

Рішення прокоментував також очільник українського МОЗ Віктор Ляшко.

Це ще один рішучий крок до ізоляції Росії від цивілізованого світу,
– написаввін у фейсбуці.

Міністр зазначив, що всі вже побачили справжнє обличчя Росії та зрозуміли, що це – держава-вбивця, яка не може на світовому рівні представляти Організацію, що бореться за їх порятунок.

Позиція ВООЗ на тлі війни в Україні: головне Зверніть увагу – російський міністр досі обіймає високу посаду у ВООЗ: дивіться відео