Чи можуть вініри і коронки погіршувати стан зубів?

Країна Здоров'я
В деяких випадках коронка чи вінір можуть призвести до руйнування зуба. Не секрет, що багато людей, які мають проблеми із зубами, бояться встановлювати коронки через страх остаточно втратити свої зуби. Мовляв, ясна запалюються, зуби під коронкою починають гнити та випадати. Потім один вихід – штучна щелепа. Такі побоювання зовсім не виправдані.

Проблема зовсім не в коронках, як у методі, а у виконанні. У деяких пацієнтів під коронками справді виникають проблеми. Але справа не в коронках, а в тому, як їх встановили. Якщо конструкція погано прилягає до зуба, під її краї, що нависає, постійно забиваються залишки їжі, які неможливо вичистити самостійно щіткою.

Звісно, ​​у такій ситуації зуб починає гнити. Спочатку розвивається карієс, а потім із зубом доводиться попрощатися. Тут важливо знайти кваліфікованого спеціаліста-ортодонта, який встановить коронки правильно – з максимально щільним приляганням до зуба (з вінірами та сама проблема).

Коли між зубом і коронкою немає щілини, їжа не забиватиметься в "кишеню", а це означає, що залишки зуба не будуть руйнуватися.