Поява целюліту не залежить від зайвої ваги, віку чи великої кількості швидких вуглеводів у раціоні.
Єдиного способу боротьби з “апельсиновою кіркою” немає, як і необхідності її лікувати. Целюліт не є хворобою, проте багато хто вірить, що цей стан потребує лікування. Лікар клінічної лабораторної діагностики Ольга Малиновська розвіяла п’ять міфів про целюліт, пише ukrhealth.net.
Міф перший: целюліт зустрічається лише у повних людей
“Апельсинова кірка” на тілі може з’явитися у людей будь-якої статури – як у струнких і підтягнутих, так і тих, хто не займається спортом. Наявність зайвої ваги та целюліту ніяк не пов’язана між собою, підкреслила лікар. Проте вона зазначила, що за надмірної ваги целюліт стає більш помітним.
Міф другий: з віком ймовірність целюліту стає вищоюЦе також не підтверджується. “Апельсинова кірка” на тілі може з’явитися і у підлітків, і у молодих, і у людей похилого віку.
Міф третій: масаж допоможе від целюлітуЗа словами Ольги Малиновської, після курсу спеціального масажу шкіра і справді помітно розгладжується, проте назавжди цей ефект не збережеться. Як тільки процедура завершиться, целюліт може повернутись знову, сказала лікар.
Міф четвертий: щоб прибрати целюліт, треба їсти менше солодкогоПравильне харчування допоможе у перспективі покращити зовнішній вигляд шкіри. Однак відмова від солодкого та швидких вуглеводів не зробить у найкоротші терміни шкіру гладкою. Целюліт повністю не зникне, але може стати менш помітним, стверджує Ольга Малиновська.
“Та сама “апельсинова кірка”, яка з’являється на сідницях і стегнах, абсолютно нормальне явище для жінок. Можна зробити целюліт менш помітним, але це скоріше естетичний момент, а не питання, що стосується здоров’я”, – зазначила фахівець.
Міф п’ятий: якщо пити менше рідини, целюліт підеОбмеження споживання води, швидше за все, посилить проблему, зробить косметичний дефект ще помітнішим, вважає Ольга Малиновська. За її словами, організму потрібна рідина, щоб усі процеси у ньому протікали нормально.
Як бути із целюлітом?Лікувати його не потрібно, але зробити “апельсинову кірку” менш помітною все ж таки можна. Для цього потрібно змінити харчування на здоровіше, підтримувати водний режим та фізичну активність, уважніше ставитися до власного здоров’я, розповіла лікарка.