Як дізнатися, що рівень холестерину підвищений: лікар називає попереджувальні знаки

U-News

Деякі зміни з ногами, що виникає в грудині, біль або почуття втоми можуть бути попереджувальними ознаками того, що рівень холестерину в організмі підвищений, говорить лікар.

Не весь холестерин шкідливий для здоров’я – небезпека виникає, коли в крові підвищується вміст так званого «поганого» холестерину ЛПНГ: саме його накопичення пов’язане з розвитком атеросклерозу, поганим кровообігом та схильністю до інфаркту чи інсульту. Даний тип холестерину важливо тримати під контролем, особливо людям середнього віку та старше, – нагадала в інтерв’ю лікар Моніка Вассерманн, пише УкрХілс.

Як правило, високий рівень холестерину не має специфічних симптомів, і для його виявлення необхідний аналіз крові. Але іноді тривожні ознаки надлишку холестерину в організмі все ж таки виявляються. Ось кілька попереджувальних сигналів, які повинні викликати у вас настороженість, оскільки вони можуть вказувати на проблему», – поділилася доктор Вассерманн.

Слідкуйте за станом ніг. За словами медика, застережливою ознакою підвищеного рівня холестерину може бути оніміння, яке з’являється в ногах, ступнях. Це ймовірний сигнал того, що у венах ніг (і, швидше за все, в інших кровоносних судинах теж) утворилися бляшки. Такі бляшки формуються з холестеринових та інших компонентів, і, розростаючись на внутрішній стінці артерій та судин, звужують їх просвіт, порушуючи нормальну провідність крові.

Також за високого холестерину в ногах можуть виникати інші неприємні відчуття: біль, печіння, поколювання. Крім того, кінцівки можуть бути дуже холодними, втрачати волосся. До того ж погіршується стан нігтів, вони перестають нормально рости.

Інші ознаки. Також лікарка назвала інші фізичні сигнали, які дозволяють дізнатися, що рівень холестерину підвищений.

«Я настійно рекомендую звернутися за медичною допомогою, якщо ви відчуваєте якісь із вищеперелічених симптомів», – наголосила експерт.