Чи може відлучення від грудного вигодовування викликати головний біль?

Наша мама
Раптове відлучення від грудей може викликати швидкі коливання гормонів, що може призвести до головного болю. Також швидке відлучення може спричинити інфекцію грудей або абсцес, потенційно спричиняючи головний біль. Якщо у вас з’явилися головні болі після відлучення від грудей, зверніться до лікаря для встановлення точного діагнозу та призначення правильного лікування.

Гормони та лактація
Під час вагітності високий рівень естрогену та прогестерону готує груди до лактації або вироблення молока. Гормони пролактин і окситоцин стимулюють груди виробляти і виділяти молоко після лактації, коли в організмі знижується рівень естрогену і прогестерону. Окситоцин і пролактин продовжують підтримувати запас молока і контролювати викид молока до повного відлучення.

Симптоми різкого відлучення
Після початку відлучення молоко все ще виробляється грудьми і переміщається через молочні протоки, але дитина більше не харчується ним і молоко залишається в грудях. Тому ваші груди набухають, особливо якщо ви різко відлучаєте від грудей. Це може призвести до інфекції молочної залози, яка називається маститом, або до розвитку абсцесу. Ці захворювання грудей можуть викликати лихоманку і головний біль. Крім того, різке зниження рівня заспокійливого гормону пролактину може викликати депресію та тривогу, які можуть викликати головний біль.

Як закінчувати грудне годування
Відлучайте дитину від грудей повільно, щоб запобігти інфекціям грудей і коливанням гормонів, які можуть викликати головний біль. Виключіть одне годування щодня протягом кількох днів, щоб кількість молока поступово зменшувалася. Доповнюйте харчування дитини сумішшю під час відлучення. Якщо ваші груди наповнюються під час процесу відлучення, зціджуйте трохи молока. Приблизно через 14 днів ваша дитина повинна перейти на два годування в день. Зазвичай останні годування закінчуються першим ранковим і останнім нічним годуванням. Виключіть ці годування по одному.