У Центрі громадського здоров’я пояснили, як уберегтися від кліщів

Київ media

Про це повідомили у Центрі громадського здоров'я.

У повідомленні зазначили, що щороку навесні із настанням тепла і пробудженням рослин активізується небезпечна загроза — іксодові кліщі. Адже кліщі можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань, які потрапляють у наш організм під час присмоктування.

Для того, щоб уберегтися від кліщів необхідно:

Подбати про відповідне вбрання: закрите взуття й одяг, головний убір.

Для захисту скористатися репелентом — спеціальним засобом, найчастіше у вигляді аерозолю, що відлякує кліщів. Обов’язково звернути увагу на тривалість його дії та не забувати використовувати повторно, коли час дії мине.

На прогулянці триматися ближче до центру стежки та не заходити в траву, звільнити місце для привалів від хмизу.

Ретельно оглядати себе та своїх близьких щодвігодини прогулянки. Відчути укус кліща майже неможливо: тварина виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус.

Одразу після повернення додому ще раз оглянути близьких, дітей і себе: найкраще це зробити в білій ванні з добрим освітленням.

Удома випрати і попрасувати одяг і речі, якими користувалися на прогулянці.

Якщо на природу брали домашнього улюбленця — його також слід оглянути на наявність кліщів.

До слова, кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2–3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується в розмірах.

Також, у ЦГЗ пояснили алгоритм дій, якщо ви виявили на тілі кліща:

Не тиснути;

Не виривати;

Не заливати олією або спиртом;

Звернутися у травмпункт, де вам допоможуть витягнути кліща і проконсультують щодо подальших дій;

Якщо поблизу немає лікаря, акуратно викрутити кліща обертальними рухами пінцетом або через марлю;

Продезінфікувати місце укусу;

Здати кров на антитіла;

За потреби пройти імунотерапію.

До слова, не всі кліщі переносять збудників небезпечних захворювань, однак їхні укуси можуть загрожувати людині близько 150 недугами, найпоширеніші з яких кліщовий енцефаліт й бореліоз (хвороба Лайма). Проте заразитися можна не лише під час кровоссання кліща, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.

У ЦГЗ закликали, протягом трьох тижнів після укусу кліща спостерігати за своїм станом: щоденно вимірювати температуру тіла, а в разі її підвищення чи почервоніння на шкірі, яке продовжує збільшуватися, — негайно звернутися до лікаря.

Фото: pixabay