Суп у раціоні дитини: думка спеціалістів

Країна Здоров'я
Бабусі часто змушують дітей їсти суп. Але дієтологи та нутриціологи не розділяють таку любов до цієї страви. Питань до супу багато. По-перше, його склад та час варіння. Овочі часто переварені, не дотримується час варіння для збереження вітамінів та мінералів. Додаткові інгредієнти у вигляді вершків, олії, сиру тощо роблять суп складним для засвоєння.

Крім того, стандартна порція супу зазвичай є досить об'ємною, при цьому її калорійність невелика. Тобто страва займає багато місця у шлунку, не даючи тривалого відчуття насичення.

Наприклад, калорійність 100 г супу, приготовленого на курячому бульйоні, - 40-65 ккал, курячого картопляного супу - 40-55 ккал. Нутриціолог зазначає, що з огляду на це, суп не може бути основним прийомом їжі, а лише доповненням до нього.

Суп створює уявне та дуже нетривале почуття ситості, в результаті дитина може з гіршим апетитом їсти основну страву або навіть відмовлятися від неї.

І таки не треба повністю прибирати супи з дитячого харчування. Віддайте перевагу супу-пюре із сезонних овочів, приготовленому на бульйоні. Невелика порція такого супу перед основним прийомом їжі буде додатковим джерелом клітковини.