Кінотеатр «Мир» у Хмельницькому: від реконструкції з надбудови, до повного знесення

У Хмельницькому планують реконструкцію будівлі кінотеатру “Мир”. За словами заступника міського голови Василя Новачка, гроші на це нададуть інвестори. У будівлі колишнього кінотеатру "Мир" у Хмельницькому розташований монотеатр “Кут” площею 210 квадратних метрів.

“Всередині в театрі все розміщено так, щоб були театральні цехи, світло цех, звукоцех, костюмерний цех, бутафорський цех, світло оператор, звукорежисер, сцена, зал. Все для того що відтворювалися камерні моновистави”, - розповідає «Суспільному» Володимир Смотритель.

Виконувач обов’язки начальника управління архітектури і містобудування Хмельницької міської ради Максим Дружинін вважає, що у новому проєкті театр має залишитись на тому ж місці.

“В нас є в місті історико-архітектурний план, в якому зазначається, що на даному місці не може бути побудована будівля на понад п'ять поверхів, це теж є вагомим аргументом, надалі для розмови з інвестором. Ми маємо там 16 соток земельної ділянки. Якщо все ж таки забудовувати, то хотілось би там бачити мистецький дворик з тою ж кав’ярнею і монотеатром”, - пояснює Максим Дружинін.

Кінотеатр “Мир” збудований в історичній частині Хмельницького, каже провідний науковий співробітник краєзнавчого музею Сергій Єсюнін.

“Поруч також дві історичних будівлі, так званий будинок Л.І. Деревоєда, чотириповерхова будівля досить яскрава, яка виходить до вулиці Проскурівської. З іншого боку, там де соціальний захист населення управління, то це теж історична будівля, там знаходилися судові установи, але і архітектура в неї гарна. Він якраз між ними гармонійно вписується, тому, що був побудований теж в один період. І бачиться, щоб це був такий єдиний комплекс, тому обов’язкової потрібно зберегти”, - каже історик.

На запитання чи може бути знесена стара будівля кінотеатру “Мир”, заступник Хмельницького голови Василь Новачок відповів, що будуть розглянуті будь - які варіанти, від реконструкції з надбудови, до повного знесення.

А от активіста громадської організації “Територія” Андрія Зоїна турбує автомобільна паркова поблизу колишнього кінотеатру.

“Що саме там буде, це має вирішувати громада вашого міста, але як експертка можу сказати, що будівля знаходиться в занедбаному стані, аварійна, в будь-який момент може обвалитися частина фасаду, тобто це навіть складає небезпеку”, - каже національна експертка Ради Європи Наталя Чорногуб.

За словами Наталії Чорногуб, тиждень тому Хмельницькою міською радою проводилось онлайн-опитування серед жителів міста стосовно того, що вони хочуть бачити на місці колишнього кінотеатру. За її словами, отримали тисячу відгуків від хмельничан, які голосували за збереження будівлі.