Хмельницький порахував потребу в паркувальних місцях для містян

Хмельницька влада назвала основні проблемні питання в сфері організації паркування транспортних засобів.

Про це свідчить проєкт Програми підтримки та розвитку сфери паркування транспортних засобів у місті на 2021-2025 роки, який винесено на сесію.

Це - дефіцит пропускної спроможності основних вулично-шляхових магістралей; хаотичне паркування транспортних засобів; відсутність достатньої кількості відведених та спеціально обладнаних майданчиків для паркування, особливо у центральних частинах міста; відсутність технічних пристроїв, призначених для сплати вартості послуг з паркування (в т.ч. на вже відведених майданчиках для паркування) та різних способів оплати самих послуг; відсутність надійного та дієвого механізму притягнення водіїв автомобілів до відповідальності за порушення правил зупинки/стоянки/паркування транспортних засобів.

"Населення міста Хмельницького становить понад 270 тисяч мешканців. До прикладу, у європейських столицях та великих містах Європи кількість паркувальних місць у середньому становить близько 16-17 відсотків від кількості мешканців міста. Таким чином, виходячи з іноземного досвіду, потреба в паркувальних місцях становить не менше 45 тисяч машиномісць. Таким чином, аналіз існуючого стану системи паркування у Хмельницькому свідчить, що організаційні, нормативно-правові та фінансові умови її функціонування не відповідають ані потребам учасників дорожнього руху, ані вимогам населення, ані європейським практикам", - сказано у проєкті Програми.

Як писав НГП, наприкінці 2017 року хмельницький міський голова Олександр Симчишин анонсував проектування багаторівневих парковок у центрі міста.

Крім цього, при управлінні транспорту та зв’язку Хмельницької міської ради з’явиться відділ інспекції з паркування. Інспектори займатимуться профілактикою запобігання правопорушень в сфері паркування транспортних засобів на території міста, а також притягуватимуть винних осіб до відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису) і в автоматичному режимі.