Нардепи-мажоритарники від Хмельниччини: Як проявляли обранці свою активність в Раді (ІНФОГРАФІКА)

Роботу депутатів-мажоритарників від Хмельниччини упродовж березня–травня цього року проаналізували в ГО "Опора". Навесні цього року у Верховній Раді України відбулося всього 1778 голосувань.

Семеро мажоритарників представляють Хмельницьку область у Верховній Раді України ІХ скликання. Четверо обранців у парламенті вперше, і всі – від партії "Слуга народу". Це - Микола Стефанчук (виборчий округ №187), Олена Копанчук (виборчий округ №189), Олексій Жмеренецький (виборчий округ №190) та Ігор Марчук (виборчий округ №193). Ще троє депутатів, обраних у одномандатних виборчих округах, мають чималий досвід, адже потрапили до Ради вже втретє. До цієї когорти належать представники депутатської групи "Партія "За майбутнє": Сергій Лабазюк (виборчий округ №188) Віктор Бондар (виборчий округ №191) та Олександр Герега (виборчий округ №192).

Навесні нардепи від Хмельницької області найчастіше натискали кнопку "Утримався", з 46 ініційованих законопроєктів лише два стали законами, а в сесійній залі виступали тільки троє з семи обранців. Слово мали Віктор Бондар, Сергій Лабазюк та Олексій Жмеренецький. Загалом усі виступи нардепів тривали близько пів години: майже 20 хвилин говорив Віктор Бондар, 5,5 хвилини – Сергій Лабазюк, 3,2 хвилини – Олексій Жмеренецький.

Четверо інших мажоритарників від області – Микола Стефанчук, Олена Копанчук, Олександр Герега та Ігор Марчук – цієї весни у Верховній Раді не виступали.

Мажоритарники з Хмельниччини долучилися до ініціювання 46 проєктів законів. Так, законотворчий доробок Олени Копанчук та Олексія Жмеренецького збагатився 17 проєктами законів у кожного, у Олександра Гереги та Ігоря Марчука додалося по 7 проєктів законів, у Сергія Лабазюка – 4, а у Віктора Бондаря та Миколи Стефанчука – по 2.

Щодо тематики законопроєктів, які ініціювали нардепи від регіону, то найчастіше вона стосувалися галузевого розвитку та економічної політики – по 17 проєктів, значно рідше гуманітарної та соціальної політики, а також безпеки та оборони – по 1 проєкту.

Як свідчить статистика, мажоритарники від регіону "утримувалися" в 34% голосувань. У 26,9% випадків були відсутні, а у 20,7% підтримували поставлені на голосування питання. Кількість голосувань "проти" мізерна – лише 0,1%.

Частіше підтримували ініціативи, запропоновані до голосування, парламентарі-мажоритарники, які належать до пропрезидентської фракції. У них кількість голосувань "за" коливається в межах 20-30%.

Представники депутатської групи "Партія "За майбутнє" Віктор Бондар і Олександр Герега натискали кнопку "За" помітно рідше – у 10,7% і 9,2% голосувань відповідно. Вирізнявся з-поміж колег по групі Сергій Лабазюк, який голосував "за" у 24,5% голосувань.

Олександр Герега був відсутній під час 58% голосувань. А от найсумлінніше голосував Микола Стефанчук, його показник відсутності на голосуваннях – 0,4%. Найпопулярнішою в сумлінних нардепів від області була кнопка "Утримався". Наприклад, Микола Стефанчук обирав її аж у 70% голосувань.

Представники фракції партії "Слуга народу" лише зрідка не підтримують загальну лінію фракції, а ось депутати з групи "Партія "За майбутнє" голосують проти групи чи не в половині з усіх голосувань. А Віктор Бондар, що є співголовою цієї депутатської групи, голосував інакше від більшості колег по фракції у 42,3% голосувань.

За матеріалами ГМ "Опора"