У Хмельницькому міськрайсуді порушують права відвідувачів і підсудних, – представники омбудсмана

[1] Хмельницький міськрайонний суд (фото зі сайту Уповноваженого ВРУ з прав людини)[/caption]

Порушення вимог законодавства, що негативно впливає на стан дотримання прав громадян та підсудних, виявлено представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час моніторингового візиту в Хмельницькому міськрайонному суді.

Зокрема, площа камер в суді не відповідає вимогам. Вони мають недостатнє освітлення. А наявна в них система вентиляції працює неефективно та не забезпечує належний повітрообмін, тож у камерах задуха. Крім того, у санітарному вузлі для підсудних не встановлений умивальник.

«Не обладнано кімнату для конфіденційного спілкування підсудного з адвокатом, що створює підґрунтя для порушення права на захист. Немає ізольованого маршруту конвоювання до залів судових засідань, розташованих на 3-5 поверхах: підсудних конвоюють відкритими для сторонніх осіб коридорами і сходами, що призводить до порушення їх права на безпеку», - йдеться в інформації регіональних представників омбудсмана.

Зазначається, що через відсутність в будівлі суду ліфту та внутрішніх пандусів особам з інвалідністю або іншим маломобільним групам населення не забезпечено вільного доступу до приміщень, розташованих на 2-5 поверхах. Відтак порушено їх право на рівний доступ до правосуддя.

За результатами моніторингового візиту підготують і надішлють звіт до Хмельницького міськрайонного суду та Державної судової адміністрації України з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень.

[1] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/061627667a-ab62-488f-ab19-2733cf671057.jpeg