ДП «Шепетівкагаз» не закупило газ для населення, тепер люди змушені платити 11,59 грн за куб

Серед населення Шепетівщини ширяться чутки про те, що ДП «Шепетівкагаз» ПАТ «Шепетівкагаз» є банкрутом, тому варто шукати нових постачальників блакитного палива. Однак, на аналітичних сайтах, де можна знайти інформацію про кожну компанію, зазначається, що юридична особа не перебуває у процесі припинення. Натомість саме ж підприємство на своєму офіційному сайті зазначає, що не змогло закупити газ для населення. Саме тому паливом забезпечуватиме автоматично постачальник «останньої надії», але вже за набагато вищою ціною.

«ДП «Шепетівкагаз» ПАТ «Шепетівкагаз» встановило річний тариф в розмірі 10,20 грн/м³ який мав діяти до 30.04.2022, закупівельна ціна на природний газу у зв’язку з нестабільним ринком на 31 травня 2021 року сформувалась на рівні 12,00 грн/м³.

Виходячи з фінансових можливостей, підприємство ДП «Шепетівкагаз» ПАТ «Шепетівкагаз» не змогло придбати природний газ для подальшого постачання побутовому споживачу (населенню), тому, як наслідок, з 01.06.2021 ДП «Шепетівкагаз» ПАТ «Шепетівкагаз» не здійснює постачання природного газу побутовим споживачам.

Із 01.06.2021 постачання природного газу побутовим споживачам ДП «Шепетівкагаз» ПАТ «Шепетівкагаз» забезпечує постачальник «останньої надії» (ПОН). За результатами державного конкурсу та відповідно до розпорядження КМУ від 22 липня 2020 р. № 917-р постачальником «останньої надії» визначено Товариство з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України».

Також вас інформуємо, що ціна газу для клієнтів постачальника останньої надії (ПОН) у червні встановлена на рівні 11,59 грн/м³, що на 21 % вище ніж у травні», — йдеться на сайті підприємства.

Разом із тим, ДП «Шепетівкагаз» ПАТ «Шепетівкагаз» зазначає, що відповідно до п. 25 розділу III Правил постачання природного газу, затверджених Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг № 2496 від 30.09.2015 (надалі — Правила), побутовий споживач має право на вільний вибір постачальника та безоплатну зміну постачальника. Постачальник обирається споживачем самостійно, на власний розсуд, незалежно від місця знаходження даного постачальника на території України.

Окрім того, ДП «Шепетівкагаз» ПАТ «Шепетівкагаз» додатково інформує, що відповідно до п. 11 Розділу V Правил, споживачі зобов’язані здійснити повний остаточний розрахунок з ДП «Шепетівкагаз» ПАТ «Шепетівкагаз» (попереднім постачальником), за спожитий природний газ згідно з виставленим рахунком. Побутовий споживач зобов’язаний здійснити оплату такого рахунку не пізніше десяти робочих днів з дня виставлення такого рахунку.

Змінити постачальника газу можна у найближчому відділенні Ощадбанку →

Як мешканці Шепетівщини можуть платити за газ 6,33 замість 8,59? →