На Хмельниччині “підскочили” ціни на м’ясо, цукор та “молочку”

На Хмельниччині в червні інфляція становила 0,4% порівняно з травнем.

Як повідомляє Головне управління статистики в області, ціни на продукти харчування та безалкогольні напої у цілому не змінились. При цьому зростання цін (на 4,2-0,1%) відбулось на маргарин, цукор, соуси та приправи, кондитерські вироби з цукру та борошна, макаронні вироби, м'ясо птиці, кисломолочну продукцію, масло, соняшникову олію, яловичину, сири, сметану, сало, овочі, безалкогольні напої.

Водночас на 15,3% подешевшали яйця, на 4,9-0,1% - фрукти, хліб, продукти переробки зернових, свинина, молоко, рис.

Ціни на тютюнові вироби підвищились на 0,9%, на алкогольні напої знизились на 0,8%.

Одяг та взуття подешевшали на 1,3%: одяг - на 1,3%, взуття - на 1,2%.

Залишились на рівні минулого місяця ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива.

У сфері охорони здоров'я підвищення цін на 0,6% зумовлено подорожчанням амбулаторних послуг на 1,7%, у т.ч. діагностичних - на 3,7%, консультативних - на 2,5%. Фармацевтична продукція та послуги лікарень додали в ціні 0,5%.

Ціни на транспорт у цілому зросли на 3,2% за рахунок подорожчання проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 10,9% (зокрема, у міському транспорті та маршрутному таксомоторі - в 1,6 раза) та залізничному транспорті - на 4,5%.

З інших товарів та послуг на 12,3% подорожчали фінансові послуги, на 6,1-0,2% - послуги нотаріусів, страхування особистого транспорту, прилади та товари для особистого догляду, предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла, послуги ресторанів та готелів, у сфері відпочинку та культури, зв'язку.