У Шепетівці за два дні роботи центру масової вакцинації щепилися 340 осіб

У суботу, 17 липня, в Шепетівці для охочих зробити щеплення проти COVID-19 відкрив двері центр масової вакцинації.

Як вже повідомлялося, центр функціонує на базі колишньої амбулаторії ЗПСМ № 2, яка знаходиться на вулиці Героїв Небесної Сотні, 61(1-й поверх стоматполіклініки, біля міського парку культури та відпочинку).

За дорученням голови Шепетівської районної державної адміністрації Анатолія Катеренчука та у зв’язку з великим попитом, центр масової вакцинації у вихідні працював і в неділю з 9:00 до 12:00. Далі прийом охочих вакцинуватися здійснюватимуть відповідно встановленого графіку.

У перший день роботи центру вакцинувалося 262 людини, а в неділю — 78. Щоб отримати щеплення з собою потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код.

При вакцинуванні застосовуються вакцини CoronaVak та Pfizer.

У Шепетівському центрі ПМСД налагоджено видачу вакцинальних сертифікатів за допомогою сучасної медичної інформаційної системи.

Слід зауважити, що станом на 16 липня у Шепетівському районі проведено 22 657 щеплень.

Україна очікує отримати близько 1 млн доз вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech від COVID-19 до кінця липня, тому Міністерство охорони здоров’я вирішило зробити цю вакцину доступною для широкого загалу.

Щорічна вакцинація — найдієвіший засіб для профілактики грипу. Вакцина не впливає негативно на імунітет людини, а зміцнює його і змушує працювати більш активно і продуктивно.

Переваги вакцинації: ймовірність тяжкого перебігу захворювання та ускладнень зменшується на 60%;

ймовірність смертельних випадків зменшується на 80%;

частота госпіталізацій зменшується приблизно на 50%.