Хмельниччина: 33 громади піклуватимуться про Дністер

На форумі "DNIESTER CANYON" громади із семи областей підписали договір міжмуніципального співробітництва, який передбачає збереження і розвиток Дністровського каньйону, який проходить по їхніх територіях. Майбутнє співробітництво стосується як сфери туризму, так і екології та економіки регіонів.

Хмельниччину на форумі представили голови Жванецької, Новоушицької, Староушицької, Китайгородської та Слобідсько-Кульчієвецької громад. Як і для більшості їхніх колег, головними проблемами залишається нерозвинена інфраструктура на цих територіях, низький рівень розвитку готельних та відпочинкових закладів, відсутність фахових гідів тощо. Тож громади спробують шукати спільні шляхи їх розв'язання.

А дехто вже тепер може розповісти про успішний досвід. Так, У Староушицькій громаді взялися за розвиток інфраструктури. Минулого року відремонтували частину шляху до Бакоти, а тепер капітально ремонтують 45 кілометрів дороги державного значення від Кам'янця-Подільського до Старої Ушиці. В ОТГ вже розроблений інформаційно-інвестиційний портал.

Учасники форуму в рамках підписаної угоди ініціювали розробку спільної стратегії сталого розвитку спільних територій Дністровського каньйону на наступних п'ять років. Сподіваються, що обласні державні адміністрації та ради фінансово допоможуть розвитку цих територій.

Ірина КОЗАК.