Жоден з притулків не забере конфіскованих судом хмельницьких ведмедів

Виконати судову ухвалу про конфіскацію бурих ведмедів з Хмельницького реабілітаційного центру для диких тварин буде проблематично.

Про це "Суспільному" розповів начальник Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області Андрій Мартинов.

За його словами, наразі жоден з притулків для ведмедів не погодився прийняти двох дорослих ведмедів, ведмедицю та трьох ведмежат.

"Будемо разом з виконавчою службою виконувати це рішення суду, тому що існує проблема з подальшою передачею цих ведмедів до якихось відповідних зон утримання. Тобто, в нас є «Домажир», «Синевір», ще є у Харківській області, є наш «Хижак» на Хмельниччині. Тобто, будуть вестися перемовини і вирішуватись питання, хто прийме цих ведмедів", - каже чиновник.

Як писав НГП, 12 липня Хмельницький міськрайонний суд визнав винним керівника громадської організації «ЗооЗахист», у порушенні правил утримання диких тварин у неволі і призначив штраф 85 грн з конфіскацією тварин.

За матеріалами справи 30 квітня 2021 року державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області Тарас Цапар виявив, що на території ГО «ЗооЗахист» (на вул. К. Степанкова, 3, Хмельницький) порушуються правила утримання диких тварин. Зокрема, в неволі утримуються п`ять бурих ведмедів, які занесені до Червоної книги України, без відповідних документів, що посвідчують законність їх вилучення із природного середовища.

У суді керівник ГО підтвердив, що у нього на утримані перебувають п`ятеро ведмедів, з яких двоє дорослих та троє ведмежат. При цьому у нього відсутні документи щодо походження тварин. Додав, що володіє документом щодо належної їх вакцинації. Проте для дослідження цих документів в судовому засіданні їх не подав.