На Хмельниччині через негоду можливе підняття рівня води у річках

На Хмельниччині з понеділка не вщухає дощова погода. Вона вже встигла завдати клопоту населенню, надзвичайникам та електрикам. Існує загроза й підняття рівня води у річках.

Внаслідок поривів вітру і грози на ранок сьогодні, 21 липня, спрацювали системи автоматичного захисту ліній електропередач, знеструмивши 37 населених пунктів у Хмельницькій області. Про це йдеться в оперативній інформації ДСНС України.

А рятувальникам Хмельниччини упродовж двох діб довелося п’ять разів виїжджати на прибирання повалених негодою дерев.

«Фахівці Служби порятунку розпилили повалені дерева та прибрали їх з проїжджих частин поблизу села Сушівці Білогірської тергромади, села Ташки Улашанівської тергромади, села Гуків Кам’янець-Подільського району, а також у селах Хоминці та Гелетинці Хмельницького району», - зазначили в ГУ ДСНС області.

[1]

Крім того, в одному з приватних домогосподарств села Новий Світ, що в Хмельницькому районі, від удару блискавки загорілась господарська споруда. Вогняна «гостя» спалила близько 20 квадратів приміщення, проте далі ій розійтись не дали бійці пожежно-рятувального підрозділу.

[2]Також метеорологи попереджають про підняття води у річках Хмельницької, Вінницької та Тернопільської областей. Тут вода може піднятись на 0,5 – 1,5 метра. Місцями можливі затоплення заплавів та сільськогосподарських угідь. Рівень небезпеки оцінили як ІІ – помаранчевий.

[1] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/07/f0567f25-c3a8-4c38-9c7b-a7d465fbcc8c.png

[2] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/07/6a7ee944-b158-42b2-bc99-af9b97e73aef.png