У Хмельницькій центральній районній лікарні змінять статут та перереєструють за місцем фактичного перебування

Змінити статут Хмельницької центральної районної лікарні планують на позачерговій сесії районної ради. Це питання було виключене з порядку денного останньої сесії районної ради 15 липня, в роботі якої оголосили перерву, повідомляє Суспільне.

Голова Хмельницької районної ради Олександр Чорнієвич каже: зміна статуту передбачає перереєстрацію фактичної адреси лікарні, оскільки зараз вона зареєстрована в селі Малиничі Розсошанської тергромади. Відповідно до законодавства, лікарню слід зареєструвати в Хмельницькому, за місцем фактичного перебування.

Головний лікар та депутат районної ради Олександр Костюк каже: за зміною фактичної адреси, згідно законодавства, має йти і передача майна лікарні Хмельницькій міській громаді. Додає: не проти такого рішення. Зараз, каже, центральна районна лікарня обслуговує 40 тисяч жителів з усього колишнього Хмельницького району. Заклад наразі фінансує чотири громади.

Завідуючий хірургічним відділенням Василь Антонюк вважає, що при реорганізації його відділення можуть повністю розформувати, людей скоротити, адже в місті є своє хірургічне відділення.

Завідуюча інфекційним відділенням Світлана Прозорська разом з колективом також переймається можливим скороченням в майбутньому.

Голова Хмельницької районної ради Олександр Чорнієвич говорить: поки питання про передачу майна на сесії не підніматимуть, лише змінять фактичну адресу.

«Депутати і я дотримуємось тієї думки, що ми максимально довгий термін маємо зберегти дану юридичну особу, щоб люди отримували якісні послуги. Звичайно, що певні відділення треба перепрофільовувати. В нас не так давно її виключили з переліку "ковідних», - каже чиновник.

Щодо скорочення персоналу, то це питання керівництво лікарні має вирішувати в діалозі з владою міста при передачі майнового комплексу, вважає чиновник.

Заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш каже: міська влада в лютому вела переговори з районною радою щодо передачі лікарні на баланс громади.

«Позиція залишається, що заклад повністю зберігається як заклад охорони здоров’я. Тобто, він буде функціонувати в тому вигляді, який є. Звичайно, з урахуванням того, що на території міста є відділення, які будуть дублюватися в діяльності. Можливо, в певних межах ми зможемо якісь коригування зробити», - каже Роман Примуш.

Виконавчий директор Асоціації об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області Сергій Яцковський каже: згідно чинного законодавства, районна рада мала передати майно до 1 липня.

«Місту дві лікарні не потрібні, і має розглядатись, що робити з такою лікарнею надалі, в який спосіб її утримувати». Громада, каже, має можливість співфінансування: «Хмельницька міська рада може ввести до складу співзасновників Розсошанську, Лісогринівецьку, Гвардійську, Чорноострівську громади колишнього Хмельницького району і спільно утримувати. Цей процес не заборонений. Лікарня, відповідно до реєстрації, зараз сплачує податки Розсошанській громаді».