На Хмельниччині суд позбавив водійських прав боржника з аліментів

У лютому минулого року державний виконавець Красилівського райвідділу ДВС виніс постанову про тимчасове обмеження місцевого мешканця у праві керування транспортними засобами до повного погашення ним заборгованості зі сплати аліментів. Нехтуючи таким, чоловік позбувся водійського посвідчення.

Чоловік сів за кермо автомобіля «RENAULT» і в ніч на 12 травня цього року поліцейські Хмельницького склали на нього адмінпротокол за частиною 3 статті 126 КУпАП – керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування ТЗ.

Хмельницький міськрайонний суд визнав його винним і наклав стягнення у виді позбавлення водійських прав на 3 місяці.

Але водій не погодився з таким рішенням і подав апеляційну скаргу. Про це повідомили в пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.

Він просив закрити провадження у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. Зокрема, звернув увагу, що відповідно до довідки від 17 травня 2021 року, у Красилівському районному відділі ДВС не перебувають виконавчі документи про стягнення з нього будь-якої заборгованості.

«Обставини, на які посилається апелянт, свого підтвердження не знайшли, спростовуються доказами у справі, постанова суду першої інстанції цілком вмотивована, а тому апеляційна скарга задоволенню не підлягає», – констатував апеляційний суд.

Додамо, що за статтею 71 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, державний виконавець виносить вмотивовану постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 4 місяці. Судова практика наголошує, що керування автомобілем за наявності тимчасового обмеження прирівнюється до керування авто без посвідчення водія.