Хмельниччина готується до кінофестивалю: стали відомі локації та номінації

На Хмельниччині з робочим візитом перебувають представники вітчизняної кіноіндустрії. А днями стали відомі подробиці першого Хмельницького кінофестивалю, який планують провести вже цієї осені.

Сьогодні, 22 липня, голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій зустрівся з популярним режисером Ахтемом Сеїтаблаєвим та його колегами по кіноцеху. Про це посадовець повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Розповісти про наш чудовий край обов’язок кожного подолянина. Особисто я всебічно сприяю будь-яким починанням та прагненням цього. І впевнено крокую до поставленої мети – популяризації Хмельниччини через кіно», - написав очільник ОДА.

За словами Сергія Гамалія, він особисто зустрічався з представниками кінематографії, аби вкотре наголосити та запевнити у правильному виборі локації для зйомки фільму, оскільки Хмельниччина багата гарними краєвидами, історичними місцями, культурними пам’ятками.

[1]

Інформація про зйомку якого саме фільму наразі не розголошується. Проте відомо, що Хмельниччина активно готується до кінофестивалю. Локаціями його проведення будуть міста Хмельницький (9-11 вересня) та Кам’янець-Подільський (12 вересня).

Хмельницький кінофестиваль пройде за підтримки громадської організації «Хмельницька кінокомісія», Державного агентства України з питань кіно та обласної державної адміністрації.

Включатиме національні конкурсні програми повнометражних та короткометражних фільмів (ігрові, документальні, анімаційні), які вироблені в Україні або за її участі після 1 січня 2021 року, а також програми короткометражних фільмів, відзнятих на території Хмельниччини, які вироблені в Україні після 1 січня 2019 року.

Крім того, буде номінація на кращу документальну короткометражку про відомих жителів Хмельниччини, які зробили вагомий внесок в розвиток України за 30 років незалежності.

Участь у фестивалі, як зазначається на офіційній сторінці Khmelnytskyi Film Festival [2], зможуть взяти будь-які юридичні особи або громадяни, що досягли 16 років, без обмежень щодо громадянства і місця проживання.

Визначено суми призового фонду за найкращі роботи - від 10 тисяч до 30 тисяч гривень. Також переможці, крім грошової винагороди, отримають спеціальну статуетку фестивалю та диплом журі.

Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, [3] в Державному історико-культурному заповіднику «Самчики» відбулась пресконференція за участі відомих кіноакторів і представників української кіноіндустрії.

[1] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/07/91dcb122-24da-47eb-8b1e-9c02c3672e7a.jpeg

[2] https://www.facebook.com/KhmFilmFest

[3] https://www.xm-inside.com/news/pershyj-kinofestyval-na-hmelnychchyni-planuyut-provesty-voseny/