"Мотопробіг єдності-2021" у Хмельницькому: куди їдуть байкери та заради чого

Близько 50 байкерів зі всієї України з’ їхалися сьогодні на хмельницький Майдан Незалежності. Усі вони учасники п’ятого "Мотопробігу єдності-2021", який стартував 19 липня в Ужгороді.

Про це кореспондентці Суспільного розповів організатор мотопробігу Вадим Жуковський.

За його словами, сьогодні у них четвертий день пробігу і вони відвідали два міста Хмельниччини.

На хмельницький Майдан Незалежності байкери приїхали із Кам’янця-Подільського. Учасник мотопробігу з Харкова Юрій Захарченко каже - за кермом залізного коня проїхав вже 300 кілометрів. До мотопробігу доєднується втретє.

"Емоції неймовірні. Я кожному раджу прийняти участь в цьому івенті, бо він просто чудовий", - ділиться враженнями хлопець.

Він тримає прапор України, на якому всі учасники залишають побажання. Це є традицією, говорить байкер.

"Хлопці, котрі їхали з нами якийсь шматочок маршруту, приєднувались до мотопробігу, вони залишили свою частку на цьому прапорі, як частку своєї душі. Це символізує єдність всіх людей і, зокрема, байкерів. Ми веземо також інший прапор. Це прапор кримсько-татарського народу. Бо Крим - це Україна. Обидва прапори будуть на Хортиці. Ми їх там залишимо, і вони будуть рік висіти, як пам’ять про цей мотопробіг", - розповідає Юрій Захарченко.

Олександра Задорожнюк вперше бере участь в мотопробігові. До колони жінка доєднується в Хмельницькому. Каже, за кермом байка вже більше року.

"У мене дядя був чемпіоном з мотокросу в Хмельницькій області. Якось пішла з дитинства ця любов до мотоциклів. З чоловіком так і познайомилась - на мотозліті. І так це затягнуло", - розповідає Олександра.

В кожному місті доєднуються нові учасники пробігу, говорить організатор мотопробігу Вадим Жуковський. Це і є символом об’єднання України, пояснює байкер.

"Взагалі стартувало біля 20 чоловік, але в кожному місті до колони приєднується дві-три людини, які їдуть до кінця маршруту. Цього року маршрут збільшили, додалося близько десяти нових міст", - каже організатор.

Додає, що потрібно для того, аби доєднатись до мотопробігу.

"Вміння їздити в колоні, мати патріотичний настрій, не пхати ніякої політики - це основне кредо. Тобто, наш пробіг абсолютно без політики та лозунгів", - запевняє Вадим Жуковський.

За його словами, загалом пробіг триватиме два тижні, протягом яких байкери мають подолати близько п’яти тисяч кілометрів.

За словами поліції, байкери дорогами Хмельниччини рухалися колоною, їх супроводжувала одна патрульна автівка. Поліцейські додають, що дорожній рух у місті не перекривали, порушень правил зафіксовано не було.

З Хмельницького учасники "Мотопробігу єдності" попрямували до Вінниці.

Читайте також