Пів тисячі медиків Хмельниччини, які хворіли на COVID-19, отримають грошову компенсацію

Захворювання медичних і інших працівників охорони здоров’я на COVID-19, яке настало внаслідок інфікування під час виконання ними професійних обов’язків, вважаються нещасними випадками на виробництві та розслідуються як випадки гострого профзахворювання. Таких на Хмельниччині серед медиків є майже пів тисячі.

За інформацією управління виконавчої дирекції Фонду соцстраху в Хмельницькій області, за вісім цьогорічних місяців прийнято 637 листків непрацездатності, виданих у разі гострого профзахворювання медиків на COVID-19.

«Компенсацію [1] втраченого заробітку отримає 451 медичний працівник, за випадками їх захворювання завершено розслідування та затверджено акти за формою Н1/П, пов’язані з виробництвом. Загалом допомоги нараховано на суму 4,96 мільйона гривень», - зазначив начальник управління Сергій Кіндзерський.

Наголосив, що за час лікування гострого професійного захворювання на COVID-19 медикам, які інфікувались при виконанні ними посадових обов’язків [2], Фонд соцстраху компенсує втрачений заробіток у розмірі 100 % середнього доходу, незалежно від тривалості стажу.

Крім компенсації втраченого доходу за час лікування від коронавірусної хвороби, Фонд соцстраху фінансує для працівників охорони здоров’я ще й одноразову допомогу у разі смерті медика, у разі встановлення інвалідності, одноразову страхову виплату для членів родини померлого медика (100 прожиткових мінімумів), а для осіб, які перебували на його утриманні, - 20 прожиткових мінімумів. Також для медичних працівників, яким встановлено стійку втрату працездатності, держбюджет повинен фінансувати майже 20 видів медичних і соціальних допомог, в тому числі й реабілітацію, регулярне санаторно-курортне лікування.

За темою читайте: Недооцінена самопожертва [3]: родини померлих медиків Хмельниччини досі чекають обіцяного. У захворюванні медиків на COVID-19 винні…самі медики [4] (офіційний аналіз).

[1] https://www.xm-inside.com/news/medykam-hmelnychchyny-za-zarazhennya-na-covid-19-vyplatyly-300-tys-gryven/

[2] https://www.xm-inside.com/stories/covid-19-reportazh-iz-hhmelnyczkoi-infekczijnoyi-likarni/

[3] https://www.xm-inside.com/news/nedooczinena-samopozhertva-rodyny-pomerlyh-medykiv-hmelnychchyny-dosi-chekayut-obiczyanogo/

[4] https://www.xm-inside.com/news/u-zahvoryuvanni-medykiv-na-covid-19-vynni-sami-medyky-oficzijnyj-analiz/