Хмельницька міська дитяча лікарня отримала сучасний реанімобіль за 4,5 мільйона гривень

Новий реанімобіль вартістю 4,5 мільйони гривень презентували дитячій міській лікарні. Директорка медзакладу Наталя Зимак-Закутня каже: даний реанімобіль дозволяє транспортувати найменших пацієнтів вагою менше одного кілограма, оснащений сучасним обладнанням закордонних виробників.

Максим Станіславчук працює водієм 10 років. Каже, новий реанімобіль в гарному стані.

Реанімобіль дозволяє транспортувати найменших пацієнтів, каже директорка Хмельницької міської дитячої лікарні Наталя Зимак-Закутня. Додає, що досі такого автомобіля у парку медзакладу не було:

- Дитина, яка важить 500 грам чи один кілограм, недоношена, для неї в цьому автомобілі треба створити максимально комфортні умови, тобто, не повинно бути жодної хитанини. Це необхідно і для медиків, і для дитини. Якщо дитина народилася передчасно, то ми повинні створити такі умови, як в утробі матері.

Автомобіль оснащений сучасним обладнанням світових брендів, зазначає Наталя Зимак-Закутня:

- Транспортний кювез американського виробництва, апарат ШВЛ швейцарського виробництва, він дозволяє вентилювати дитину у восьми режимах. Все ергономічне, є кондиціонер, опалення, відповідне освітлення, і наші лікарі кажуть, що все дуже розумно облаштовано.

З міського бюджету на новий реанімобіль взяли 4,5 мільйони гривень, каже Хмельницький міський голова Олександр Симчишин:

- Фактично, сам автомобіль вартує трохи більше одного мільйона гривень, все інше - то вартість обладнання, яким оснащено автівку. По суті це не реанімобіль, це палата інтенсивної терапії для діток, які потребують неонатальної допомоги.

За словами міського голови, наразі триває реконструкція приймального відділення дитячої міської лікарні. Вартість ремонтних робіт складає понад 18 мільйонів гривень.

Читайте також У Хмельницьких тролейбусах встановлюють нові валідатори. Що зміниться Студенти "за 60": у мікрорайоні Гречани в Хмельницькому запустили пілотний проєкт