На Хмельниччині визнано надзвичайною ситуацію через відсутність постачання газу, – Комісія ТЕБ і НС

ХМ-ІНСАЙД

Сьогодні, 11 жовтня, відбулося позачергове засідання Хмельницької обласної комісії з питань ТЕБ і НС. Вирішено визнати надзвичайною ситуацію, яка склалася у зв’язку з відсутністю постачання природного газу для установ, організацій та комунальних неприбуткових підприємств. Про це повідомили в пресслужбі Хмельницької ОДА

За словами голови облдержадміністрації Сергія Гамалія, внаслідок глобального зростання ціни на газ бюджетні підприємства, установи та організації не можуть закупити газ на осінньо-зимовий період 2021/2022 років. А це, у свою чергу, може привести до дуже негативних наслідків.

«Ситуація у нас на Хмельниччині, як і в усій країні досить критична, адже майже у всіх бюджетних установах розірвані договори, що були укладені на початку року на постачання газу у зв’язку з суттєвим зростання його вартості», - наголосив очільник ОДА.

Зазначається, що наразі фактично всі бюджетні установи регіону не мають можливості отримувати газ для старту і забезпечення опалювального сезону. Тож аби забезпечити такі заклади газом, а також зберегти кошти місцевих бюджетів, на підставі меморандуму про непідвищення рівня тарифів маємо можливість отримати знижену ціну від НАК «Нафтогаз України».

Як зауважив Сергій Гамалій, необхідно докласти максимум зусиль, аби забезпечити у визначені терміни проведення переговорних процедур з компанією НАК «Нафтогаз України» від протоколу переговорів до укладення договору, аби отримувати газ по 13,6 гривні без ПДВ для бюджетних установ.