Анатолій Мохнач: "коли у 2014-у шукали добровольців — я не вагався ні хвилини"

Сайт міста Шепетівка

14 жовтня ми відзначатимемо славне свято — День захисників і захисниць України. І це чудовий привід, щоб більш детально розповісти про тих, хто у перші дні і місяці війни став на захист цілісності нашої держави.

Сьогодні — про майора поліції Анатолія Мохнача. У 2014-му він одним із перших добровольців поїхав на схід.

Майор поліції Анатолій Мохнач — начальник сектору реагування патрульної поліції Шепетівського райуправління поліції. Він був одним із перших добровольців, які вирушили з Хмельниччини на схід країни у 2014-у.

Тоді ситуація була дуже непевна, згадує наш сьогоднішній герой. Ніхто достеменно не знав про сили і можливості супротивника, оперативну обстановку на місцях, настрої місцевого населення. Наші хлопці були першими, хто зіткнувся з усім цим віч-на-віч.

— Коли шукали добровольців — я не вагався ні хвилини. Не заглиблювався в політичні питання. Просто відчував, що потрібен там. Для захисту своєї землі, своєї родини. Щоб та пошесть не поширювалась далі, — говорить Анатолій.

На той час батько двох дітей, люблячий чоловік та турботливий син не зізнався рідним про свої плани їхати в зону бойових дій. Розповів їм про довготривале відрядження на Харківщину. Згодом, звісно, довелось зізнатися. Але тоді, коли повернувся живим і неушкодженим, це вже було легше зробити.

Слов’янськ, Краматорськ, Попасна, Щастя — це неповний перелік гарячих точок, у яких проходив службу Анатолій Петрович у свою першу ротацію. Майор поліції не дуже любить згадувати той час. За нього красномовніше говорять фотоспогади, привезені зі сходу: розгромлені житлові будинки, військова техніка на кожному кроці. Замість дитячих майданчиків — бомбосховища, замість кав’ярень — блокпости.

Загалом за плечима майора поліції три ротації. У перервах між відрядженнями в зону ООС у нього народилась третя дитина — справжній козачок.

Служба в екстремальних умовах навчила радіти кожному дню і не пасувати перед труднощами. А ще — довіряти побратимам, не боятися ворогів та вірити у нашу єдність та непоборність, — говорить Анатолій Мохнач.

За матеріалами Шепетівського районного управління поліції