Заступник міського голови пояснив, коли подаватимуть тепло у домівки хмельничан

Незалежний громадський портал

У Хмельницькому 6 жовтня частково розпочали опалювальний сезон – теплопостачання підключили у дитячих садочах та лікарнях із стаціонарним лікуванням, розповів в інтерв’ю Суспільному заступник міського голови Хмельницького Василь Новачок.

За його словами, керівники теплопостачальних підприємств міста готові подати тепло і до амбулаторій сімейної медицини, якщо вони звертатимуться з відповідними листами.

«Якщо є можливість опалювати їх окремо, без всього будинку, то, безперечно, така можливість буде. Якщо ж амбулаторія знаходиться на першому поверсі п’ятиповерхівки і займає там половину поверха, то, звичайно, можливості подати окремо опалення для них не буде», - зазначив посадовець.

Водночас військовий шпиталь на вулиці Чорновола у Хмельницькому відмовився від отримання тепла. Василь Новачок вважає, що, найімовірніше, це пов’язано з фінансами.

За словами заступника міського голови, зараз, що стосується опалення бюджетних установ, то мова йде про відтягнення опалювального сезону.

«Звичайно, коли на вулиці буде навіть мінус 1, я не говорю вже там мінус 5 чи мінус 10, тут особливо вже ніяк не поекономиш. А зараз, поки є можливість утримувати температуру десь на рівні 17-18 градусів… Можливо, у якихось закладів є можливість опалюватися електрообігрівачами, підтримувати якусь температуру, звичайно вони цим і користуються. Але, власне, тут вже головний, насправді, біль не закладів, не директорів закладів, а власників» - наголосив Василь Новачок.

Що стосується населення, то тут завжди, що восени, коли включають опалення, що весною, коли вже пора вимикати, люди діляться на таких два табори з абсолютно різним баченням.

«Навіть якщо ми ввімкнемо тепло у жовтні, частина людей буде казати: «Навіщо ви ввімкнули, і так жарко». Але цей період, він щорічно, і щорічно комусь жарко, комусь холодно. Десь можна підігріватися обігрівачами, але, власне, поки немає середньодобової температури протягом трьох днів плюс 8, тепло подаватися у домівки хмельничан не буде. Але як тільки погодні умови зміняться, ми обов’язково включимо. Тим паче, що технічно котельні повністю готові, працівники всі готові, об’єми газу закуплені, з «Хмельницькгазом» є домовленість і суттєві оплати по транспортуванню газу. Тобто, немає якоїсь проблеми, що не запускають газ, тому що не готові. Готові повністю і навіть більше. Теплопостачальні підприємства, мабуть, вже би хотіли запускатись, тому що, чим більше тепла подадуть, тим більше зароблять. Але тут треба знайти «золоту середину», - каже посадовець.

У той же час, за словами Василя Новачка, борги населення за тепло не вплинуть ані на початок опалювального сезону в будинку, ані на черговість подачі до нього тепла.

«Насправді, так не буде, тому що не має будинків, де живе 100% боржників. Є люди - сумлінні платники, які не мають ніколи боргів, вчасно розраховуються, і, звичайно, вони не можуть страждати через те, що є сусід, який не платить. Тому, власне, опалення буде запущено одночасно. А з боржниками будемо судитися. Так не буває, що хтось хитрий, не оплатить. Оплатять всі. І оплатять, окрім того, ще судові збори та стягнення за несвоєчасну оплату», - коментує чиновник.