Шепетівський військовослужбовець придбав канабіс через телеграм-канал та похвалився перед колегами

День за днем

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області визнав 21-річного жителя Шепетівки винуватим за частиною 2 статті 309 Кримінального кодексу України (незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту, вчинене протягом року після засудження за цією статтею) та призначив йому остаточне покарання — 2 роки 2 місяці позбавлення волі, проте звільнив від його відбування з випробуванням на 1 рік 6 місяців іспитового строку. Нагляд за поведінкою обвинуваченого суд поклав на командира військової частини. Про це повідомила пресслужба суду.

Як встановив суд, уродженець Кіровоградської області, котрий проходить військову службу за контрактом у військовій частині Шепетівки на посаді пожежника пожежної обслуги, у порушення вимог Статутів ЗСУ та Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори», 12 вересня 2021 року через телеграм-канал незаконно купив наркотичний засіб — канабіс, який зберігав без мети збуту для власного споживання за місцем тимчасового проживання.

Про незаконну покупку через два дні він розповів військовим службовим особам. А 16 вересня під час санкціонованого обшуку в спальній кімнаті військовослужбовця правоохоронці виявили та вилучили 8,786 г канабісу, металевий пристрій для подрібнення, пристрої, які можуть використовуватися для вживання наркотиків.

Під час судового розгляду справи обвинувачений просив суворо його не карати, сказав, що пройшов лікування від наркотичної залежності й запевнив, що більше не вживатиме.

Призначаючи покарання, суд врахував, що він раніше судимий за зберігання психотропних речовин, під час відбування покарання за попереднім вироком вчинив нетяжкий злочин у сфері обігу наркотичних засобів, за місцем служби характеризується негативно, звернувся за медичною допомогою та проходить лікування від наркотичної залежності. Обставинами, що пом’якшують покарання суд визнав щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, а такою, що обтяжує, — рецидив злочинів.

Вирок ще не набрав законної сили там може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.

Фото ілюстративне