У Славуті 17 тисяч штрафу повинна заплатити керуюча магазином, яка не дотрималася карантинних вимог

День за днем

У місті Славуті під час перевірки дотримання правил карантину, яку здійснювали працівники Славутського управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області спільно з працівниками поліції, під приціл потрапили магазини.

20 жовтня, здійснюючи обов’язки суб’єкта господарювання за дорученням ФОП, керуючи роботою магазину «Свіжий Хліб», що в місті Славуті Шепетівського району, жінка допустила діяльність закладу з порушенням карантинних заходів та обмежень, а саме: в торговому залі не нанесене маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менше 1,5 метра;

відсутні ємкості для централізованого збору використаних відвідувачами засобів індивідуального захисту. Чим порушила пп. 9 п. 22 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Відтак, справу про порушення карантинних вимог розглядали у суді.

«Обвинувачена свою вину у вчиненому не визнала і пояснила, що не є власником магазину, а лише тимчасово здійснювала управління, так як у власниці — її сестри, виникли непередбачувані обставини. У зв’язку з маленьким приміщенням магазину не було можливості нанести розмежувальні лінії (маркування) для забезпечення дистанції між відвідувачами та встановити урни для збору використаних засобів індивідуального захисту», — йдеться в матеріалах справи.

У підсумку, Славутський міськрайонний суд постановив:

«Визнати винною особою у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44–3 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 гривень».

Окрім того, стягнуть на користь держави судовий збір у сумі 454 гривні.