На Хмельниччині з 11 місць для зберігання хімзасобів залишилося лише три

depo.ua

Про роботу в частині утилізації непридатних агрохімікатів та пестицидів, яка ведеться в Хмельницькій області, розповів очільник ОДА Сергій Гамалій.

За інформацією чиновника, яку він оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбуці, проблему із утилізацією хімікатів вдалося вирішити тільки зараз, передає Depo.Хмельницький.

Сергій Гамалій повідомив, що на реалізацію Програми охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області на 2021-2025 роки виділено понад шість мільйонів гривень для екологічно безпечного знешкодження хімзасобів. Ще 10 млн грн планують витратити на утилізацію непридатних і заборонених пестицидів та агрохімікатів. До робіт залучили ТОВ "ЕКО НОВА" (Житомирська область). Також до робіт долучилися субпідрядники – Міжрегіональний центр швидкого реагування Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій (Сумська область) та ТОВ "ВІН ЕКСПО" (Вінницька область).

"Отже, на початку жовтня 2021 року на Хмельниччині було знешкоджено більш ніж 81 тонну хімзасобів", – наголосив голова ОДА. Таким чином, на території області залишилося три місця зберігання непридатних хімзасобів (було – 11).

Нагадаємо, керівника хмельницького "Спецкомунтрансу" покарали через забруднення озера на Озерній відходами сміттєзвалища. Екологи встановили факт забруднення водойми через те, що струмок, що протікає територією міського сміттєзвалища, впадає просто в озеро.