На площі перед Шепетівською міською радою відбулася раптівка у помаранчевих кольорах

День за днем

Сьогодні, 25 листопада, в Шепетівці стартувала акція «16 днів проти насильства». Принагідно у міській раді відбулася Помаранчева раптівка — учасники випустили у небо десятки життєсяйних кульок. Саме цей колір визначено символом світлого майбутнього, вільного від насильства щодо жінок і дівчат.

Майже 50 осіб представників: від владних структур, установ, які є суб’єктами роботи із запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі, партнерів від засобів масової інформації та громадських організацій, установ культури зібралися на площі біля міської ради, щоб символічно і дієво дати старт акції, яка триватиме з 25 листопада по 10 грудня. Мета акції — привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження із дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Учасники обмінялися планами та анонсами щодо заходів, рекламною продукцією, контактною інформацією. Відділ у справах сім’ї та молоді, районне управління поліції, служба в справах дітей, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, заклади охорони здоров’я, центр надання вторинної правової допомоги акцентували увагу на номерах телефонів, за якими жертв насильства завжди готові вислухати та простягнути руку допомоги.

Учасники, зробивши групове фото, власним прикладом закликали громадськість взяти участь у раптівці. Для цього необхідно сфотографуватися з колективом, використовуючи елементи помаранчевого кольору, та розмістити фотографію у соціальних мережах, додавши хештег #діємопротинасильства.

У Шепетівці помаранчеві кульки, випущені під час ратівки, символізують звільнення від страхів, мовчання, стереотипів, властивих жертвам домашнього насильства.

Також учасники акції вирушили до городян, аби поінформувати і привернути увагу до проблеми гендерного насильства:

«Можливо, це зробить нас на крок ближче до подолання явища насильства над жінками, сприятиме прищепленню громадянам нетерпеливого ставлення до будь-яких проявів насильства! Закликаємо мешканців міста долучитися до акції з дотриманням карантинних вимог».

За інформацією Шепетівської міської ради

Фото Дмитра Шпака