У Шепетівці стартувала Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Сайт міста Шепетівка

Сьогодні з участі у Помаранчевому флешмобі (колір акції є символом світлого майбутнього, вільного від насильства щодо жінок і дівчат) у місті стартувала акція «16 днів проти насильства».

Майже 50 осіб представників: від владних структур, установ, які є суб’єктами роботи із запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі, партнерів від засобів масової інформації та громадських організацій, установ культури зібралися на площі біля міської ради, щоб символічно і дієво дати старт акції, яка триватиме з 25 листопада по 10 грудня.

Учасники обмінялися планами та анонсами щодо заходів, рекламною продукцією, контактною інформацією. Відділ у справах сім’ї та молоді, районне управління поліції, служба в справах дітей, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, заклади охорони здоров’я, центр надання вторинної правової допомоги акцентували увагу на номерах телефонів, за якими жертв насильства завжди готові вислухати та простягнути руку допомоги.

Зробивши групове фото, власним прикладом закликали громадськість взяти участь у Мережевому флешмобі під хештегом #діємопротинасильства (сфотографуватися з колективом, використовуючи елементи помаранчевого кольору) та розмістити фотографію у соціальних мережах. Ніби-то звільнившись від страхів, мовчання, стереотипів, властивих жертвам домашнього насильства, злетіли в небо десятки життєсяйних кульок….

А учасники акції рушили до молодих і дорослих, щоб підвищити обізнаність громади й привернути увагу до проблеми. Можливо, це зробить нас на крок ближче до подолання явища насильства над жінками, сприятиме прищепленню громадянам нетерпеливого ставлення до будь-яких проявів насильства!

"Закликаємо мешканців міста долучитися до акції з дотриманням карантинних вимог."

Довідково: Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;5 грудня – Міжнародний день волонтера;6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;10 грудня – Міжнародний день прав людини.

За матеріалами Шепетівської міської ради