На Хмельниччині погашено заборгованість до бюджету на 300 тисяч гривень

ХМ-ІНСАЙД

За повідомленням управління по роботі з податковим боргом ГУ ДПС в області, на Хмельниччині 66 юридичних осіб перебувають у процедурах банкрутства, з них: 55 – у стадії ліквідації, 2 – в стадії санації, 9 – у стані розпорядження майном. Також 4 провадження у справі про банкрутство відкрито щодо фізичних осіб, а саме 2 – в процедурі погашення боргів, 2 – в процедурі реструктуризації боргів. Загальна заборгованість по сплаті податкового боргу банкрутів становить 181 мільйон гривень.
«У ході наради ми провели предметну і принципову розмову з арбітражними керуючими з питань погашення заборгованості зі сплати коштів до бюджету в рахунок погашення податкового боргу підприємствами - банкрутами краю, у ході якої напрацьовано механізм активізації цієї роботи», - зазначив заступник начальника Головного управління ДПС у Хмельницькій області Валерій Коновальчук.
Посадовець зазначив, що протягом 2021 року було завершено ліквідаційні процедури та закрито провадження у справах про банкрутство щодо 15 підприємств, стосовно 6 боржників – ініційовано процедуру банкрутства, забезпечено погашення заборгованості у розмірі близько 300 тисяч гривень.

Згідно зі статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства під банкрутством потрібно розуміти визнану господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та погасити встановлені в порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури.

Також податківці нагадують, що з 21 жовтня 2019 року почав діяти Кодекс України з процедур банкрутства – комплексний документ, який регулює всі процедурні питання банкрутства юридичної особи, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.