На території Хмельниччини створена єдина діюча аварійно-рятувальна служба

UA: Cуспільне мовлення

Тринадцять людей працює в єдиній діючі аварійно-рятувальній службі, створеній на території Хмельниччини. Про це розповів начальник Лісовогринівецької місцевої пожежної охорони аварійно-рятувальної служби Борис Кривенко. За його словами, підрозділ обслуговує усі 14 сіл громади. До найвіддаленішого села Климашівки - 22 кілометри. Про те, як функціонує єдина атестована в області аварійно-рятувальна служба, Суспільне дізнавалося.

Родина підтримала його вибір стати пожежником, говорить Роман Цимбалюк. У підрозділі чоловік працює водієм. Розповідає: "В нас є в колективі 4 водії пожежних. Є 4 машини. Кожен може пересісти на будь-яку машину і може здійснити будь-який рейс, який там заплановано. Було таке, що зранку як виїхали, і на другий ранок аж заїхали".

У підрозділу один пожежний автомобіль ЗІЛ-131, розповідає Роман Цимбалюк. Одна ГАЗель, одна бортова вантажівка та легковик.

Крім пожеж, виїжджали на інші надзвичайні події, говорить начальник варти Лісовогринівецької місцевої пожежної охорони аварійно-рятувальної служби Михайло Шевчук: "Рятування людей на воді. Різні. Аварійні дерева які треба забрати, теж виїжджаємо. ДТП були, витягували автівки, фури витягували з заметів".

Є у рятувальної служби й обладнання для рятування людей на воді, каже Михайло Шевчук: "Є в нас рятувальний човен, спеціальні ноші, щоб рятувати на воді. Є гідрокостюм".

За словами Михайла, за час роботи в службі запам’ятав пожежу хати в селі Редвинці. Пригадує: "Вилізли на гору, а там дитячий одяг, бібліотека. І це все воно горіло. Така температура була, що мій колега стояв знизу, а я поливав водою, то вже гаряча вода падала. Хата не згоріла, тільки трохи дах зсередини. Донизу не пішло, врятували повністю хату".

Місцеву пожежну команду у Лісовогринівецькій громаді створили 21 грудня 2016 року, каже начальник Лісовогринівецької місцевої пожежної охорони аварійно-рятувальної служби Борис Кривенко. Після проходження навчання у 2018 році були акредитовані як аварійно-рятувальна служба, додає чоловік: "Після навчання, після акредитування, після атестації зміна має право виїжджати на будь-які ДТП, пожежі. Маємо човен з мотором".

За 2020-2021 роки підрозділ здійснив 373 виїзди, каже Борис Кривенко.

У 2021-му та на 2022 рік Лісовогринівецька громада взяла з місцевого бюджету на місцевих рятувальників 5 мільйонів 700 тисяч гривень, розповідає бухгалтер аварійно-рятувальної служби Алла Площинська. Додає: "Ми є самостійною бюджетною організацією, яка розпоряджається своїми коштами. Звичайно, сільська рада в межах нашої програми надає, і вже тоді ми вже вирішуємо свої господарські питання. Що минулого, що цей рік близько 2 мільйонів 850 тисяч. В цей рік трошки більше тільки за того, що виросла мінімальна заробітна плата, і тому витрати на зарплату пішли трохи більші".

Підрозділ рятувальників у Лісовогринівецької громаді створювали, аби при пожежах чи надзвичайних ситуацій допомога населенню була якнайшвидша, каже заступник начальника відділу техногенної безпеки головного управління служби з надзвичайних ситуацій області Євген Кукура.

"У 2018 році зазначений підрозділ перший з усіх пожежних команд в Україні пройшов атестацію у міжвідомчій атестаційній комісії та отримав статус аварійно-рятувальної служби. На даний час підрозділ атестовано на проведення робіт з ліквідації пожеж, наслідків ДТП, аварій на комунальних мережах, наслідків негоди та рятування людей на водних об’єктах. Залучено коштів регіонального розвитку у сумі 630 тисяч гривень, за рахунок яких було придбано автомобіль та пожежно-рятувальне обладнання", - каже Євген Кукура.

Впродовж 2021 року Лісовогринівецький підрозділ аварійно-рятувальної служби залучався до гасіння пожеж, ліквідації наслідків ДТП та стихійних лих 93 рази, каже Борис Кривенко.