Браконьєри на Хмельниччині завдали збитків рибному господарству більш як на мільйон гривень

depo.ua

Торік держінспектори Хмельницького рибоохоронного патруля провели 637 рибоохоронних рейди та викрили 801 порушення природоохоронного законодавства, з яких 170 - грубі.

Про результати роботи у 2021 році рибінспектори поінформували Depo.Хмельницький.

Також склали 349 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), 106 - за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів), шість – за ст. 85-1 КУпАП (виготовлення, збут, зберігання чи реклама заборонених знарядь лову) та вісім – за ст. 188-5 КУпАП (невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб).

Крім цього, оформили 162 акти виявлення та вилучення безгосподарського майна, згідно з якими вилучили 365 од. заборонених знарядь лову.

"За цей період на порушників накладено штрафів на суму 33 184 грн. Збитки, завдані рибному господарству, склали 1 131 561 грн. Також у порушників вилучено 624 од. заборонених знарядь лову" - повідомив керівник рибоохоронного патруля Андрій Полудняк.

До судів направлено 270 адміністративних справ для притягнення винних осіб до відповідальності. Також за матеріалами Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Хмельницькій області – правоохоронними органами відкрито 18 кримінальних проваджень щодо незаконного зайняття рибним промислом.

Також впродовж 2021 року державні інспектори регулярно виявляли продаж водних біоресурсів без документів на ринках області. Із порушеннями торгували у смт Сатанів, смт Стара Синява, смт Летичів, м. Кам’янець-Подільський, м. Дунаївці, м. Деражня, м. Шепетівка, м. Нетішин та м. Хмельницький.

На всіх порушників складені протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 88-1 КУпАП. Матеріали справ передано до судів за місцем скоєння правопорушення для притягнення винних осіб до відповідальності.

Нагадаємо, майже 30 тис. грн заплатить горе-рибалка за 9 раків. Браконьєру доведеться сплатити щонайменше за шкоду.