В НПП "Мале Полісся" рятують рибу від задухи у водоймах

depo.ua

На Ізяславщині рятують від задухи рибу у водоймі, що знаходиться на території НПП "Мале Полісся".

Про це Depo.Хмельницький інформує з посиланням на Фейсбук Нацпарку.

Як повідомили працівники НПП, у зимовий період для виживання водних мешканців вирішальне значення має вміст кисню у воді, що проникає туди з повітря, а також частково та у мізерних кількостях утворюється внаслідок життєдіяльності зелених рослин.

З настанням морозів водойми вкриваються товстим крижаним покровом, який унеможливлює насичення води киснем. В результаті цього запаси кисню у воді знижуються, що може призвести до зимової задухи риби. Інколи це явище може ставати масовим.

"Простою візуальною ознакою такого негативного явища є скупчення біля поверхні води (в прорубаних ополонках) молоді риби, водних жуків та плаваючих личинок комах. У такому разі варто негайно вживати відповідних заходів", – пояснили в Нацпарку.

Цього разу заходи щодо попередження та недопущення задухи риби провели на території гідрологічної пам’ятки природи загальнодержавного значення "Озеро Святе" на Ізяславщині.В процесі здійснено вирубування ополонок та накриття їх очеретом, що в свою чергу забезпечить надходження кисню до водної товщі.

У Нацпарку переконані – систематичне проведення таких заходів дає можливість для цілком задовільного зимування риби й гарантуватиме, що її втрати будуть мінімальні.

Нагадаємо, днями на території Національного парку на Хмельниччині впіймали мисливця-порушника.